Info om klubben

 Velkommen til Holand Hestesportsklubb sin hjemmeside!

logo_red (3)mini

__________________________________________________________________________________

Har noen tips til tekst, bilder eller lignende som bør være på hjemmesiden, send dette til klubbens mailadresse holandhsk@hotmail.com 

Husk betale medlemsavgiften for 2017!
Enkeltmedlemsskap koster 400kr, og familiemedlemsskap 500kr. Betales til klubbens konto 4509.29.70047.

OBS:
NYE medlemmer må sende mail til klubben (holandhsk@hotmail.com) med fult navn, fødselsdato, adresse og telefonnummer! 

________________________________________________________________________

ÅRSMØTE HOLAND HESTESPORTSKLUBB 15.februar 

Onsdag 15.februar kl 18.00 blir det årsmøte i Holand Hestesportsklubb. Årsmøtet avholdes på Bogodt Tverlandet. Det blir vanlige årsmøtesaker.
Alle er velkommen til å komme med innspill eller saker til årsmøtet og vi ønsker at de sendes inn på forhånd til Lene Pedersen på lenepede@frisurf.no, helst to uker før møtet!
Husk at kun medlemmer som har betalt årskontigent for 2017 er stemmeberettiget, så det gjelder å betale inn kontigent før årsmøtet slik at det blir registrert. 

Vi håper så mange som mulig har anledning for å komme!
Etter møtet blir det servering av pizza og brus 
Hjertelig velkommen!

Mvh Styret

________________________________________________________________________

Klubbmestre i dressur og sprang for 2016 er kåret!

 

Klubbmestre i dressur for Ponni 2016 

Gull: Mariell Strøm på Bjørkefrost.
Sølv: Martine Joakimsen på Sørgards Ørn.
Bronse: Julie Ramona Kletteng på Holands Rodeo.

 15146778_10157696344830375_1935034391_o

Klubbmestre i dressur for Hest 2016 

Gull: Rebecca Krogh Strøm på Zarumann
Sølv: Line Torrissen Carlsen på Torine

15101969_10157693740420375_1831630389_o


Klubbmestre i sprang for Ponni 2016
 

Gull: Julie Ramona Kletteng på Holands Rodeo.
Sølv: Martine Joakimsen på Sørgards Ørn.
Bronse: Sofia Mari Andersen på Cronelds Cadett
Bronse: Emma Stensø på Skogans Syn Søstre

15032115_1327624987261443_4364009840334270124_n


Klubbmestre i sprang for Hest 2016 

Gull: Kaja Torbjørnsen på Reser
Sølv: Rebecca Krogh Strøm på Zallis Landlady

15044868_1463937493635484_1841931796_o


________________________________________________________________________

Plasseringer til klubbens ekvipasjer på dressurstevne ved Stall Valle!

Under dressurdagen ved Stall Valle tok klubbens ryttere sløyfer.
I LC Clear Round fikk Martine Joakimsen på Sørgards Ørn Clear Round 
_________________________

I LC-Ponni vant Martine Joakimsen på Sørgards Ørn, Mariell Strøm på Holands Råkk tok 2.plassen og Julie Ramona Kletteng på Holands Rodeo fikk 3.plass - vi gratulerer! 

_________________________

I LC-Hest vant Mariell Strøm på Holands Råkk og 2.plassen gikk til Julie Ramona Kletteng på Holands Rodeo 

14917177_1864697850483530_8140303134487296264_o
Bildet over: Mariell Strøm på 2.pr hingsten Holands Råkk.

_________________________

I klassen LB-Hest fikk Mariell Strøm på Bjørkefrost 3.plass og Hilde Hansen på Charly Chocolate fikk 6.plass 

 

1557519_465789093616077_5652130635995361538_n
Bildet over: Mariell Strøm på Bjørkefrost.

_________________________

I LA-Hest tok Rebecca Krogh Strøm på Zarumann 1.plassen og Hilde Hansen på Charly Chocolate 3.plass 

 

15016412_10157636762100403_3244928836908170329_o
Bildet over: Rebecca Krogh Strøm på Zarumann.

________________________________________________________________________

Klubbens ryttere tar sløyfer på sprangstevne ved Stall Valle!

Helgen 4.-5.november arrangerte Bodø Ride -og Kjøreklubb utvidet klubbstevne i dressur og sprang på Stall Valle, og Holand var representert der.
Vi gratulerer så mye til alle ekvipasjene fra klubben som tok sløyfer 

********************

I Bom på bakken startet Sunniva Nordvik Sannes på Speedy, Ronja Holm Dybvad på Josefine og Benedicte Nordvik Sannes på Speedy - alle tre fikk sløyfe! 

14947958_10154544142596181_7819964202219195987_n
Bildet over: Ronja Holm Dybvad på Josefine.
_________________________

I klassen 30 cm startet Emma Stensø på Skogans Syv Søste og Sofia Mari Andersen på Berges Champ og begge fikk Clear Round! 

_________________________

I klassen 50 cm startet Emma Stensø på Skogans Syv Søstre, Sofia Mari Andersen på Cronelds Cadett og begge fikk Clear Round 

14732279_1319802121377063_2775034464517392522_n

Bildet over: Sofia Mari Andersen på Cronelds Cadett.
_________________________

I Klassen 60 cm startet Mariell Strøm på Bjørkefrost, Martine Joakimsen på Sørgards Ørn og Julie Ramona Kletteng på Holands Rodeo og alle tre fikk feilfri runder og Clear Round! 

De samme rytterne tok trippelen i 70 cm klassen, der vant Martine Joakimsen på Sørgards Ørn, Mariell Strøm på Bjørkefrost tok 2.plassen og Julie Ramona Kletteng tok 3.plassen med Holands Rodeo 

14956490_10157632889035375_6248511604665118576_n
Bildet over: De tre plasserte rytterene fra HHSK i 70 cm klassen.

________________________________________________________________________

Kretsmesterskap i kjøring for første gang på Holand - klubbmestre ble også kåret!

Klubben arrangerte KM i kjøring for første gang 23.-25.september ved Stall Holand sitt anlegg.
Stevnet var ett fulstendig DMP kjørestevne.
De plasserte i Klubbmesterskapet for kjøring 2016 ble Gull til Rebecca Krogh Strøm/Bjørkefrost, sølv til Line Torrissen Carlsen/Torine og bronse til Eva Salhus Winther/Rutti - gratulerer! 

Rebecca Krogh Strøm og Bjørkefrost tok i tillegg sølv i Kretsmesterskapet for Senior! 

14445035_10157711912995713_739580910310223414_o

________________________________________________________________________

Medaljer til klubben på hjemmebane under KM dressur 2016!

Klubbens ryttere tok mange fine plasseringer på hjemmebane under Kretsmesterskap i dressur 2016.
I KM-Ponni tok Sigrid Kristensen på Montana VII gullet, mens Mariell Strøm på Bjørkefrost tok sølvet.
I KM-Junior tok Hilde Hansen på Charly Chocolate gull, mens i KM-Senior tok Rebecca Krogh Strøm på Zarumann sølv. Gratulerer så masse! 

montasjeKM
Sigrid og Montana, Hilde og Charly.

montasjeKM2
Rebecca og Zarumann, Mariell og Bjørkefrost.

Sponsorklasser utenfor mesteskapet:

Mariell Strøm og Bjørkefrost vant Dyrlegene Bodø`s LB-ponni
14183812_10157324174005375_1719728899011208306_n

Isa Martine Eftevand Orvin på Olympia FJ vant Oras`s sin LA-Hest.
14285282_1088101894576386_1062899529_o

________________________________________________________________________

Gode prestasjoner fra klubben under NNM dressur 2016!

Fire ekvipasjer fra Holand Hestesportsklubb reiste til Brønnøysund på NNM dressur.
I NNM-Ponni fikk Mariell Strøm på Holands Rodeo bronsje, mens Julie Kletteng på Holands Oro tok 4.plassen.
I NNM-Junior tok Hilde Hansen på Charly Chocolate 2 sølv, og NNM-Senior gikk også sølvet til Rebecca Krogh Strøm på Zarumann. Vi gratulerer så mye! 

14021493_1274402929237760_3531149117635311635_n

________________________________________________________________________

Plasserte i klubbmesterskapet for dressur og sprang 2015

Klubbmesterskap i dressur for Hest 2015 

1.plass - Tina Bjørklund på Hieronimus
2.plass - Veronica Saugestad på Little Landor
3.plass - Line Torrissen Carlsen på Torine

klubbmesteredressurhest

**********

Klubbmesterskap i dressur for Ponni 2015 

1.plass - Mariell Strøm på Bjørkefrost
2.plass - Sigrid Elise Kristensen på Montana VII
3.plass - Emma Dalfest Guttormsen på Egelands Siljar

klubbmesteredressurponmni

**********

Klubbmesterskap i sprang for Hest 2015 

1.plass - Celine Kristiansen på Sweet Warrior
2.plass - Hilde Hansen på Charly Chocolate 2
3.plass - Tina Bjørklund på Natali

klubbmesterespranghest

**********

Klubbmesterskap i sprang for Ponni 2015  

1.plass - Sigrid Elise Kristensen på Montana VII
2.plass - Mariell Strøm på Bjørkefrost
3.plass - Emma Dalfest Guttormsen på Egelands Siljar

klubbmesteresprangponmni

________________________________________________________________________

Bronse i KM kjøring til Rebecca Krogh Strøm og Holands Fifa

12.-13.september ble Nordlands første Kretsmesterskap i kjøring avholdt hvor Rebecca og Fifa kjørte til bronse i mesterskapet. Stevnet var ett fullverdig DMP stevne (Dressur/Presisjon/Maraton) og er historiens første i Nordland fylke. Vi gratulerer med de gode resultatene! 

12002820_10155999646320375_4973992367461378091_n

________________________________________________________________________

Celine Kristiansen og Sweet Warrior ble kretsmester for kat.1 ponni

Celine og Sweet hoppet til gull i KM sprang for kat 1 ponni helgen 5.-6.september!
Vi gratulerer så mye   

11214287_10152995742856481_3793955537426304253_n

________________________________________________________________________

Bronse i Kretsmesterskap i dressur til Veronica og Landor

22.-23.august ble KM i dressur avholdt ved Sletten Fritidsgård og Ridesenter. Veronica Saugestad og Little Landor red til bronse i KM for senior - vi gratulerer! 

11899984_10152967307036481_6310720995767665427_n

________________________________________________________________________

Torill Landquist og Imperioso fikk Clear Round på distriktets første distanseritt

Den 4.juli ble distriktets første distanseritt, Saltdalsrittet, avholdt. Torill og "Oso" fikk CR i sin klasse, de startet 10 km. Vi gratulerer så mye! 

10995389_10153355052201550_6707490664889798169_n

________________________________________________________________________

Sponsorklasser under D-stevne i dressur 13.-14.juni 2015

Vinner av Storvik Salong AS sin LA-Hest lørdag ble Tina Bjørklund på Hieronimus 

11402471_10155666565575375_8987821440795910710_o

**********

Vinner av Smiths Sportsbar sin LA-Hest søndag ble Veronica Saugestad på Little Landor 

11416452_10155669482070375_6720043656050715102_o

**********

Vinner av Grønnbergaasen Zoo Spa & Pensjonat sin LB-Hest søndag ble Line Torrissen Carlsen på Torine 

10608557_10155669465320375_4922151869562236501_o

**********

Vinner av Organic sin LB-Hest lørdag ble Line Torrissen Carlsen på Torine 

11402471_10155666565565375_1818401398593379121_o

**********
Vinner av Dyreutstyr AS sin LB-Ponni lørdag ble Mariell Strøm på Holands E Furia 

11402471_10155666565570375_586427328166072785_o

**********
Vinner av Tuv Trelast sin LC-Ponni søndag ble Mariell Strøm på Bjørkefrost 

1493603_10155669561140375_8993718765264461518_o

**********
Vinner av Pizzabakerens LC-Hest søndag ble Mariell Strøm på Bjørkefrost 

11425073_10155669509745375_4527889087740863357_o

**********
Vinner av Wolden Maskin sin LC-Ponni lørdag ble Mariell Strøm på Bjørkefrost 


11429714_10155669496360375_3659207437898184403_o

**********
Vinner av Valnesfjord Helsesportssenter sin FEI LB skritt Para Dressur ble Marte Imingen på Fauna Best 

10404469_10155666423490375_5381068410707777068_n

_______________________________________________________________________

Sponsorklasser og klubbmestere under kjørestevnet 30.-31.mai 2015

Klubbmester Kjøring 2015 Junior ble Mariell Strøm med Holands E.Furia 

10259319_10155632019355375_6445968495397446358_n

**********
Klubbmester Kjøring 2015 Senior ble Rebecca Krogh Strøm og Holands Fifa 

11054849_10155631998875375_6400166866005253670_n

**********
Vinner av Andersen Elektriske LB dressurkjøring ble Rebecca Krogh Strøm med Bjørkefrost 

10353191_10155631953760375_2537412843432042292_n

**********
Vinner av Ivar Olsens Trelast og Byggevarers LC presisjon ble Rebecca Krogh Strøm med Bjørkefrost og Holands Fifa 

11391345_10155631947740375_2447029049286779086_n-vert

***********
Vinner av Salten Synssenters LB presisjon ble Rebecca Krogh Strøm og Holands Rodeo 

11390008_10155631898840375_6074519468396590911_n

**********
Vinner av Grønnbergaasen Zoo, Spa og Pensjonat Miniklasse dressur ble Mariell Strøm og Holands E.Furia 

11406822_10155631983805375_5600526526028261136_n

**********
Vinner av Dyrlegene Bodø AS sin LC dressurkjøring ble Rebecca Krogh Strøm med Holands Fifa 

11425438_10155631913860375_461572684957632439_n

________________________________________________________________________

Sponsorklasser dressur og sprangstevnet 14.-15.mars 2015.

Vinner av Raymond Rørservice sin LB-Hest ble Hilde Hansen på Charly Chocolate 

1743743_10155297941555375_4304324513607199517_n

**********

Vinner av Nordbohus sin LD-Ponni ble Sigrid Kristiansen på Holands Elverhøys Gåte 

1509881_10155300875675375_3813451725894182709_n

**********

Vinner av Dyreutstyr AS sin LC-Ponni ble Mia Midtsand Sandaa på Edenside Easter Bunny 

10401525_10155300880245375_3537024600630215012_n

**********

V
inner av Pedersen & Hansen Bodø AS sin 105cm ble Hilde Hansen på Charly Chocolate 

11059326_10155301259140375_6151415972894459969_n

________________________________________________________________________

Resultater fra Klubbmesterskap og sponsorklasser!

Klubbmesterskap Dressur Hest 2014
1.plass: Rebecca Krogh Strøm på Zarumann,
2.plass: Veronica Saugestad på Little Landor
3.plass: Line Torrissen Carlsen på Torine.

10421534_949240811771824_1525071604420824561_n

**********
Klubbmesterskap Dressur Ponni 2014
 
1.plass: Celine Kristiansen på Sweet Warrior
2.plass: Mariell Strøm på Holands Elverhøys Furia
3.plass: Frida Holdal på Holands Oro.

1381244_10154817373775375_2963824326788092332_n

*********
Klubbmesterskap Sprang Hest 2014
 
1.plass: Celine Kristiansen på Sweet Warrior.
2.plass: Hilde Hansen på Charly Chocolate 2.

1404627_971575632856840_4787170671561496933_o

**********
Klubbmesterskap Sprang Ponni 2014 
1.plass: Sigrid Kristensen på Holands Elverhøys Gåte.
2.plass: Lotte Nesje Jakobsen på Holands Fifa.
3.plass: Mariell Strøm på Holands Elverhøys Furia.

10303747_10154820436465375_9209642454779392450_n

**********


Vinnere av sponsorklasser dressur 15.november:

Vinner av Dyrlegene Bodø sin LC-Ponni ble Celine Kristiansen på Sweet Warrior.

1947509_10154817508280375_3550838506396329667_n

**********

Vinner av Bodø Caravan sin LB-Ponni ble Sol Eirin Espe på Violetta.

10641294_10154817504330375_717414522733902529_n

**********
Vinner av Nordbohus sin LB-Hest ble Rebecca Krogh Strøm på Zarumann.
1623595_10154817510550375_2086496783681166289_n

**********
Vinner av Andersen Elektriske sin LA-Hest ble Tina Bjørklund på Hieronimus.

1969267_10154817512605375_391709627593349835_n

**********

Vinner av sponsorklasser sprang 16.november:

Vinner av Dyreutstyr AS sin 60cm ble Mariell Strøm på Miranda fra Skårhaug.

10405283_10154820371055375_3883807487966696113_n 

**********
Vinner av Berglund Eiendom AS sin 70cm ble Mariell Strøm på Miranda fra Skårhaug.
1911793_10154820552660375_4683965981853788851_n

**********
Vinner av Nordland Medisinske Senters 50cm Ponni ble Sigrid Kristensen på Holands Elverhøys Gåte.

10710634_10154820544005375_5106518585403107606_n

**********
Vinner av Pedersen og Hansen AS sin 90 cm ble Celine Kristiansen på Sweet Warrior.

10417699_10154820601605375_6580730414884549826_n

**********
Vinner av Andersen Elektriske AS sin 105 cm ble Celine Kristiansen på Sweet Warrior.
10730943_10154820567010375_6644238776147732818_n

________________________________________________________________________

Resultater sponsorklasser utvidet klubbstevne 27.-28.september:

Holand Hestesportsklubb ønsker å rette en stor takk til sponsorene våre!   


Vinner av Karlsen Billakkering AS/Karlsen Lakksenter AS sin LC-Ponni ble Mariell Strøm på Holands Elverhøys Furia.
10665142_10154635777920375_5366783270706492104_n

Vinner av Toyota Nordviks 105cm ble Veronica Saugestad på Sweet Warrior.
10672182_10154634933320375_6434531979255517846_n

 

Vinner av Mon Amis LB-Ponni ble Mariell Strøm på Holands Elverhøys Furia.
 10685438_10154632090990375_8759586828293827271_n


Vinner av Rema1000 Tverlandet sin LA-Hest ble Rebecca Krogh Strøm på Zarumann.
 10671500_10154631286380375_6576072241377436568_n

________________________________________________________________________

Åpen stalldag for barn 6-13år ved Stall Holand!

Torsdag 11.september var det åpen dag i stallen på Stall Holand for medlemmer av klubben i alderen 6-13år.
Det kom sju stykker, seks jenter og en gutt som fikk stelle og lære masse om hest.
Arrangementet var gratis, og om ønskelig arrangeres dette gjerne igjen! 

åpenstalldag

________________________________________________________________________

Seiere til klubben på Stall Valle!

Under dressurstevnet til Salten Hestesportsklubb 7.september deltok to av klubbens medlemmer.
Veronica Saugestad på Little Landor tok 1.plassen i LB-Hest, mens Line Torrissen Carlsen på Torine tok 1.plassen i LA-Hest hvor Veronica og Landor tok 2.plassen 

IMG_1436-2

_________________________________________________________________________

Celine på Sweet Warrior og Hilde på Charly Chocolate ble Kretsmestere i sprang!

Under Kretsmesterskapet i sprang i Utskarpen den 30.-31.august tok både Celine Kristiansen på Sweet Warrior og Hilde Hansen på Charly Chocolate med seg gullet hjem.
Celine ble Kretsmester for Ponniryttere og Hilde tok tittelen for Juniorryttere!
Vi gratulerer så masse   

hildecelineKM

_________________________________________________________________________

Mariell og Holands Elverhøys Furia ble Kretsmester i dressur for Ponni!

23.-24.august red Mariell Strøm og Furia til Gull i KM for Ponni i Brønnøysund.
Med seier i begge avdelingene tok de en soleklar seier i mesterskapet.
Vi gratulerer så mye! 

KMmariellogfuria

Fotograf: Anita Robertsdatter Gunnarsen

_________________________________________________________________________

Gull i NNM Ponni kat.1 til Celine Kristiansen og Sweet Warrior!

Celine og Sweet hoppet til gull i NordNorsk Mesterskap for ponnier kat.1 på Sletten Fritidsgård og Ridesenter 17.august. Vi gratulerer!   

celinesweetnnm


________________________________________________________________________

Gode resultater til klubbens medlemmer i NordNorsk Mesterskap i dressur!

Mariell Strøm på Holands Elverhøys Furia tok sølv i NNM i dressur for Ponni helgen 9.-10.august 2014.
Rebecca Krogh Strøm og Zarumann tok 4.plass i NNM for senior.
Vi gratulerer! 

1907419_851691781508879_6637283865790504484_n  

zarunnmdressur

________________________________________________________________________

Sponsorklasser 14.-15.juni 2014

Vinner av Toyota Nordviks LA-Hest ble Rebecca Krogh Strøm på Zarumann 

11078214_10155401519490375_7181841549167062922_o

**********

Vinner av Haukland Grafisk sin LC-Ponni ble Mariell Strøm på Holans E Furia 

11078214_10155401519485375_3459731130140280994_o

________________________________________________________________________

Sløyfesanking av Holand Hestesportsklubb!

Helgen 24.-25.mai 2014 reiste 7 av klubbens ryttere på stevne.
Tre stykker reiste til Utskarpen på sprangstevne, mens fire reiste til Skånland på dressurstevne.
Klubben kom hjem med hele 14 sløyfer!
På Skånland ble klubbens representert av Torill Landquist, Rebecca Krogh Strøm, Line Torrissen Carlsen og Mariell Strøm. I Utskarpen var det Maria Liljedal Øverås, Celine Kristiansen og Hilde Hansen som representerte klubben. 

________________________________________________________________________

Sponsorklasser på dressurstevnet 28.september 2013:


Klasse LC-Hest ble sponset av O.Johanson,
vinner av klassen ble Rebecca Krogh Strøm på Miranda fra Skårhaug.
LC O.Johanson1


Klasse LB-Hest ble sponset av Bodø Skomakeri, vinner ble Rebecca Krogh Strøm på Zarumann.
LB Bodø Skomakeri1


Klasse LA-Hest ble sponset av Tøffeliten, vinner ble Rebecca Krogh Strøm på Zarumann.
LA Tøffelitens1


Vi gratulerer klubbens medlemmer med gode resultater denne helgen både i sprang og dressur! 

____________________________________________________________________________________

Svært vellykket Distriktsstevne i dressur 8.-9.juni ved Stall Holand sitt anlegg!


Klubbens medlemmer tok mange flotte plasseringer, her kommer bilde av vinnerene av de sponsede klassene:

Vinner LC-Ponni lørdag ble Thea Langvold på Orion.
Klassen ble sponset av Restech Norway.
vinnerLCponnilørdag

______________________________
Vinner av LC-Ponni søndag ble Sol Eirin Røyrhus på Violetta.
Klassen ble sponset av Biltema.
vinnerLCponnisøndag

______________________________
Vinner av LC-Hest lørdag ble Maria Liljedal Øverås på First Lady.
Klassen ble sponset av Jermund Liljedal Dagkirurgisk Spesialistklinikk AS.
nmschagall
______________________________
Vinner av LC-Hest søndag ble Rebecca Krogh Strøm på Miranda fra Skårhaug.
Klassen ble sponset av Liljedal Tannhelsesenter.
vinnerLChestsøndag

______________________________
Vinner av LB-Hest lørdag ble Line Torrissen Carlsen på Turbo Romeo.
Klassen ble sponset av Lyst på.
vinnerLBhestlørdag

______________________________
Vinner av LB-Hest søndag ble Rebecca Krogh Strøm på Zarumann.
Klassen ble sponset av BE Taksering.
vinnerLBhestsøndag

Webspørsmål

Hvilken type hestesport driver du med?










Oppslagstavla

- KM kjøring 23.-25.september, klubben arrangerer! 

- Vel blåst KM dressur, takk til alle som deltok og bidro! 

Kalender

 februari 2017 
1ons
2tor
3fre
4lör
5sön
6mån
7tis
8ons
9tor
10fre
11lör
12sön
13mån
14tis
15ons
16tor
17fre
18lör
19sön
20mån
21tis
22ons
23tor
24fre
25lör
26sön
27mån
28tis

 

Besökare idag: 0 | Denna månad: 43 | Totalt: 6083